1. Czy po roku nauki będę umiał coś powiedzieć?
 2. Kiedy będę mógł swobodnie porozumiewać się w tym języku?
 3. Chodziłem na kurs, na którym była prawie sama gramatyka. Teraz zależy mi na mówieniu. A jakie są Wasze kursy?
 4. Kim są wasi lektorzy?
 5. Czy zajęcia są prowadzone przez native speakerów?  
 6. Co to jest newsletter?
 7. Czy szkoła prowadzi kursy przygotowujące do egzaminów DELE?
 8. Co dają egzaminy DELE?
 9. Z jakich podręczników korzysta się na zajęciach?
 10. Czy poza podręcznikiem korzysta się z innych materiałów?
 11. Czy cena podręcznika jest wliczona w cenę kursu?
 12. Czy BUENA VISTA posiada bibliotekę?
 13. Czy możliwa jest płatność ratalna za kurs?
 14. Jak liczne są grupy?

 

 

Czy po roku nauki będę umiał coś powiedzieć?

Już po pierwszym dniu nauki będziesz umiał coś powiedzieć, a tym bardziej po roku.

Program pierwszego roku nauki przewiduje poznanie języka w stopniu wystarczającym do radzenia sobie w sytuacjach codziennych (sklep, restauracja, szkoła, telefon, lotnisko, lekarz, orientacja w mieście itp.), mówienia o sobie (studia, praca, rodzina, dom), opisywania świata (przedmioty, miejsca, miasta, kraje), mówienia o przeszłości (daty, wydarzenia z życia własnego i innych ludzi) i o przyszłości (wyrażanie planów).

do góry»»

 

 

Kiedy będę mógł swobodnie porozumiewać się w tym języku?

Sukces w nauce języka zależy w dużym stopniu od samego ucznia. Termin „swobodnie” jest względny i prawdopodobnie każdy rozumie go inaczej. Wielu ludzi doskonale opanowuje umiejętność rozumienia ze słuchu oraz czytania, natomiast z powodu braku praktyki lub wewnętrznych zahamowań ma problemy z mówieniem.

Zgodnie z programem szkoły BUENA VISTA, już na poziomie B1 zaczynasz tworzyć rozbudowane wypowiedzi, uczysz się wyrażać opinie, pragnienia itd.

Można przyjąć, że ukończenie podstawowego cyklu nauki (A1-B2), zakładając oczywiście pełne zaangażowanie ucznia, zapewnia znajomość języka pozwalającą na prowadzenie płynnej rozmowy.

do góry»»

 

 

Chodziłem na kurs, na którym była prawie sama gramatyka. Teraz zależy mi na mówieniu. A jakie są Wasze kursy?

W naszej szkole każda lekcja to „konwersacja” – spotkanie grupy ludzi, którzy przez całe zajęcia rozmawiają w języku obcym na tematy związane z samym językiem i inne.

Jeżeli jesteś spragniony konwersacji, z powodzeniem możesz zapisać się na standardowy kurs. Gramatyka stanowi naturalny element lekcji, lecz nie jest tematem samym w sobie, pojawia się zawsze w kontekście tematycznym i w stopniu niezbędnym do wyrażenia danej idei: najpierw decydujemy co chcemy powiedzieć, następnie ustalamy jak to powiedzieć, na przykład „dzisiaj uczymy się wyrażać prośby i polecenia, a do tego służy tryb rozkazujący”.

Przeczytaj ciekawy artykuł o naszej metodzie»»

do góry»»

 

 

Kim są wasi lektorzy?

Nasz zespół tworzą nauczyciele posiadający dwie niezbędne cechy: większość z nich to zawodowi lingwiści, dysponują zatem głęboką, ugruntowaną wiedzą językową połączoną ze znajomością tematów pokrewnych takich jak historia, historia sztuki, znajomość kraju, którego języka uczą, wiedza na temat jego aktualnej sytuacji społecznej, politycznej itp. – co pozwala na prowadzenie zajęć w sposób pełny i atrakcyjny. Jednocześnie są to utalentowani pedagodzy. Praca w BUENA VISTA jest dla nich hobby i pasją, dlatego wykonują ją z radością i zaangażowaniem.

Szkoła zapewnia swoim pracownikom regularne szkolenia i wszelką pomoc niezbędną do jak najlepszego wykonania powierzonych zadań.

Nasz zespół»»

do góry»»

 

 

Czy zajęcia są prowadzone przez native speakerów?

Wszystkie kursy prowadzone są jednolitą metodą i w języku docelowym (tym, którego się uczymy). Dlatego nie należy się obawiać, że jakość kursu uzależniona będzie od prowadzącego. Niektóre grupy prowadzą na zmianę nauczyciel polski i nativo, inne tylko nativo, jeszcze inne tylko nauczyciel polski (przeważnie dotyczy to poziomu A1).

do góry»»

 

 

Co to jest newsletter?

Newsletter to biuletyn informacyjny rozsyłany drogą elektroniczną.

Co zyskujesz zapisując się do newslettera:
- Aktualne informacje o kursach oraz imprezach organizowanych przez szkołę;
- Możliwość udziału w naszych konkursach i wygrania nagród;
- Dostęp do ciekawych artykułów na tematy językowe i kulturalne.

Z newslettera możesz się w każdej chwili wypisać klikając na link zamieszczony w każdym liście.

do góry»»

 

 

Czy szkoła prowadzi kursy przygotowujące do egzaminów DELE?

Szkoła nie organizuje specjalnych kursów przygotowujących do egzaminów DELE, ponieważ program kursu standardowego w dużej mierze zapewnia wiedzę niezbędną do uzyskania międzynarodowego certyfikatu. Studenci zainteresowani przystąpieniem do egzaminu otrzymują od szkoły indywidualne wsparcie dydaktyczne.

do góry»»

 

 

Co dają egzaminy DELE?

Dyplom DELE stwierdza znajomość języka hiszpańskiego na danym poziomie. Nie jest to świadectwo zawodowe, nie uprawnia zatem do wykonywania konkretnej pracy, może być jednak pomocne przy jej uzyskaniu.

Informacje o egzaminach znajdziesz na stronie http://diplomas.cervantes.es/index.jsp

do góry»»

 

 

Z jakich podręczników korzysta się na zajęciach?

Korzystamy z nowoczesnych, regularnie aktualizowanych podręczników wydawanych w Hiszpanii. Obecnie pracujemy z kursem Nuevo ELE oraz Español Lengua Viva.

Możesz zapoznać się z tymi podręcznikami odwiedzając Księgarnię Hiszpańską na Małym Rynku 4.

do góry»»

 

 

Czy poza podręcznikiem korzysta się z innych materiałów?

Oczywiście. Podręcznik stanowi bazę, natomiast na zajęciach wykorzystuje się szereg pomocy dydaktycznych zaczerpniętych z innych wydawnictw, a także przygotowanych przez samych nauczycieli.

Dbamy szczególnie o to, aby umożliwić naszym studentom pracę z materiałami pochodzącymi z najpopularniejszych źródeł informacji czyli z internetu i telewizji.

do góry»»

 

 

Czy cena podręcznika jest wliczona w cenę kursu?

Podręcznik zakupuje się we własnym zakresie. W Księgarni Hiszpańskiej na Małym Rynku 4 nasi uczniowie otrzymają zniżkę 5%. W szkole można wypożyczyć podręcznik za kaucją.

do góry»»

 

 

Czy BUENA VISTA posiada bibliotekę?

Tak. Księgozbiór tworzą zarówno „prawdziwe” książki jak i tzw. lektury uproszczone. Na miejscu można skorzystać ze słowników i podręczników gramatyki.

Czytanie kształci i uspokaja, a czytając w języku obcym w naturalny sposób przyswajasz sobie mnóstwo nowych słów. Korzystajcie z biblioteki – stworzyliśmy ją dla Was.

do góry»»

 

 

Czy możliwa jest płatność ratalna za kurs?

Opłatę wnosi się jednorazowo przed rozpoczęciem kursu. W zamian za to słuchacz otrzymuje od szkoły Gwarancję Satysfakcji czyli możliwość wycofania całej wpłaty w terminie do 10 dni od dnia rozpoczęcia zajęć. Gwarancja Satysfakcji nie obejmuje kursów wakacyjnych ani lekcji indywidualnych.

Zapisy»»

do góry»»

 

 

Jak liczne są grupy?

Maksymalna liczba osób w grupie to 12. Jest to jednak liczba teoretyczna, średnio w grupie jest 6 osób, często zdarzają się nawet grupy 4-osobowe.

do góry»»