Zakończenie roku szkolnego
Czerwiec 20,2014
- Wysłane przez: Magdalena Szczodra

I tak oto kolejny rok szkolny za nami! Naszym drogim Absolwentom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i gratulujemy wyników w nauce! Życzymy Wam wspaniałych wakacji i jak najwięcej możliwości wykorzystania "w terenie" znajomości języka hiszpańskiego i portugalskiego.  Do zobaczenia jesienią!

 

FELIZ VERANO - FELIZ VERÃO !

Jak co roku, nasi studenci otrzymali pamiątkowe - wykaligrafowane - dyplomy ukończenia kursu. Zamieszczamy kilka fotografii z rozdania dyplomów grupom czwartkowym.

Clase de Fotografía
Listopad 20,2013
- Wysłane przez: Magdalena Szczodra


Na trzeciej lekcji naszego Kursu Fotografii po Hiszpańsku poznaliśmy reguły obliczania przesłony i czasu naświetlania, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy budując nasz własny aparat fotograficzny - la cámara estenopeica!

Alcalá de Henares
Maj 02,2013
- Wysłane przez: Magdalena Szczodra

 

Alcalá de Henares - miasto Miguela Cervantesa

 

Bohaterem naszej kwietniowej zagadki jest miasto Alcalá de Henares (twierdza nad rzeką Henares), gdzie przy Calle Mayor, ulicy o najdłuższym w Hiszpanii ciągu podcieni, stoi dom rodzinny pisarza Miguela Cervantesa, w którym obecnie mieści się muzeum.

Trujillo - miasto konkwistadorów
Marzec 11,2013
- Wysłane przez: Magdalena Szczodra

 

Bohaterem naszej marcowej zagadki jest hiszpańskie miasteczko Trujillo mieszczące się w prowincji Cáceres w Ekstremadurze. Tierra extrema y dura, ziemia nieprzyjazna i trudna, trudna w uprawie, trudna do życia, albowiem krajobraz upstrzony jest wystającymi z gruntu skałami i mało co tutaj rośnie. Trujillo, urokliwe miasteczko, nie liczące nawet dziesięciu tysięcy mieszkańców, położone jest na widocznym z drogi wzniesieniu, i jak znakomita większość hiszpańskich miast posiada bogatą historię sięgającą czasów preromańskich.

Strony