Kino Buena Vista zaprasza

Zapraszamy na projekcję filmu

CENTRAL DO BRASIL
( Dworzec nadziei )

Brazylia 1998, reżyseria Walter Salles

Film uhonorowany na wielu festiwalach!
Najważniejsze nagrody:

-Złoty Glob 1999 za najlepszą rolę kobiecą,
-Złoty Niedźwiedź  dla najlepszego filmu  i Srebrny Niedźwiedź dla najlepszej aktorki - Fernandy Montenegro,
-Nominacje do Oscara'98 dla najlepszego filmu zagranicznego i za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (Fernanda Montenegro),
-Złota Żaba za zdjęcia Waltera Carvalho na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage'98 w Toruniu.

   

Wzruszająca opowieść o spotkaniu samotnej kobiety i osieroconego małego chłopca. Dora – emerytowana nauczycielka, zarabia na życie pisaniem listów w imieniu niepiśmiennych na dworcu w Rio de Janeiro.
Pewnego dnia przed jej stolikiem zjawia się dziewięcioletni Josue. Chłopiec sam w wielkim mieście próbuje odnaleźć ojca. Dora początkowo usiłuje się od niego uwolnić, nie chce by ktoś zburzył porządek jej ustabilizowanego życia. Jednak widząc jego smutek i bezradność decyduje się pomóc mu odszukać ojca.

Sprawdzając kolejne, nieaktualne adresy, pytając ludzi i chwytając się stu innych sposobów zaczynają przełamywać wzajemną nieufność. Wkrótce między starzejącą się, zmęczoną życiem Dorą, a małym, zagubionym Josue zaczyna się rodzić niezwykła przyjaźń.
 

KIEDY: Czwartek 17 maja, godz.19.45
GDZIE: Szkoła Buena Vista, ul. Urzędnicza 13

Projekcja z napisami w języku polskim. Wstęp wolny. 


Napisz do nas i zarezerwuj miejsce >>