Newsletter Buena Vista-VI.2014

Wakacyjna Hiszpania, lato w Buena Vista i konkurs z nagrodami
W  wakacyjnym wydaniu Newslettera kilka propozycji ciekawego spędzenia czasu w Hiszpanii w ciągu najbliższych miesięcy!

Plaże Północy

Z pewnością hiszpańskie plaże nie potrzebują reklamy, ale warto wspomnieć o  mniej znanych niż te na Costa Brava w Katalonii czy Costa del Sol w Andaluzji. Nie każdy słyszał o  plażach na północy Hiszpanii - w Galicji, Kantabrii czy Asturii. Słońce nie pali tam tak mocno jak na południu, są to miejsca spokojne, nie zadeptane jeszcze przez turystów i urzekające naturalnym pięknem. Popatrzcie jak wygląda Playa de Gulpiyuri w Asturii.
 
 

Gonitwy byków w Pampelunie

Między 6 a 14 lipca warto odwiedzić Pampelunę, żeby zobaczyć jak wygląda słynne święto San Fermín, ku czci świętego biskupa Fermina, który w średniowieczu miał uratować miasto od zarazy. Kulminacyjnym punktem obchodów jest gonitwa z bykami po ulicach miasta, która rozpoczyna się codziennie o 8 rano. Śmiałkowie, którzy uciekają przed bykami tradycyjnie ubierają się na biało i zakładają na szyję czerwoną chustkę. Zobaczcie jak to wygląda. >>
 
Pomidorowa bitwa w Buñol

W ostatnią środę sierpnia w miasteczku Buñol w regionie Walencji odbywa się Tomatina, uliczna bitwa na pomidory. To część trzydniowych obchodów święta tego miasta. Tradycja wywodzi się z 1944 roku, kiedy to wywiązała się bójka między uczestnikami parady Gigantes y cabezudos (wielkich figur przedstawiających postaci z historii i mitologii) i tymi, którzy chcieli wziąć w niej udział, ale musieli zadowolić się rolą obserwatorów. Młodzi ludzie do wyrażenia swoich emocji użyli znajdujących się na pobliskim straganie pomidorów i od tego czasu co roku przez godzinę radośnie się nimi obrzucają. Chcielibyście się przyłączyć? >>
 
Festiwal filmowy w San Sebastián


We wrześniu  w San Sebastián w Kraju Basków odbywa się znany Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Jury od 61 lat jury przyznaje Złote Muszle najlepszym filmowym twórcom, zwracając szczególną uwagę na debiutujących artystów. Swoje pierwsze sukcesy odnosiły tu takie gwiazdy kina jak Roman Polański, Francis Ford Coppola i Pedro Almodóvar. Gośćmi w San Sebastián  byli m.in. Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn, Robert De Niro, Meryl Streep i Mel Gibson.
Tutaj znajdziecie program tegorocznego festiwalu. >>
 
Kursy wakacyjne w szkole Buena Vista
 

Jeżeli nie wybieracie się tego lata do Hiszpanii, mamy dla Was propozycję, która umożliwi spotkanie z językiem i kulturą tego kraju. Zapraszamy do Szkoły Buena Vista na intensywne kursy letnie, które rozpoczną się już 30 czerwca! Kurs wakacyjny to idealny pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu, zawarcie nowych znajomości, dobrą zabawę i przede wszystkim rozwinięcie swoich umiejętności i talentów! Zapraszamy również na kurs języka portugalskiego! Jeśli w ciągu roku miałeś za mało czasu na rozpoczęcie przygody z hiszpańskim albo portugalskim, teraz  jest na to najlepszy moment!  Przeczytaj więcej o naszych kursach. >>

Zagadka czerwcowa - konkurs z nagrodami

Zbliżają się wakacje i wielu z nas marzy o dalekich podróżach, a niektórzy nawet takowe planują. A może ktoś wybierze się do egzotycznego miejsca opisanego w naszej zagadce?
Wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosujemy atrakcyjne nagrody-niespodzianki, przydatne w podróży! Losowanie nagród 30 czerwca.
 
Zagadka czerwcowa >>
 

 Chcesz otrzymywać Newsletter Buena Vista oraz inne ciekawe informacje ze szkoły mailem? Wpisz się na listę (okienko po lewej stronie).