CO TO JEST BUENA VISTA

Witamy! Trafiłeś właśnie na stronę wyjątkowej, profesjonalnej szkoły językowej. Szkoła BUENA VISTA, założona w 1996 roku, specjalizuje się w nauczaniu języka hiszpańskiego i portugalskiego.

Przeczytaj artykuł o naszej metodzie»»
Organizacja kursów i metoda komunikacyjno-funkcjonalna >>

 

Szkoła mieści się w pięknej zabytkowej kamienicy przy ulicy Urzędniczej w Krakowie, pod szczęśliwym numerem 13, trzy przystanki tramwajem lub kwadrans spacerem od Rynku Głównego. Tak się jakoś dzieje, że każdy czuje się tu jak w domu, a wielu zostaje z nami na całe lata.

 

Jeżeli hiszpański czy portugalski, to tylko w BUENA VISTA. Dlaczego?

 • Zawsze stawiamy na jakość : jesteśmy niedużą szkołą, znamy wszystkich naszych uczniów, tak więc nikt nikt nie czuje się u nas anonimowo. Grupy są nieliczne - kilkuosobowe, co zapewnia zarówno komfort, jak i wysoką skuteczność nauki. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy z naszych studentów faktycznie uczestniczył w zajęciach, otrzymał od nas maksimum wsparcia i odniósł sukces we wspaniałym przedsięwzięciu, jakim jest zdobywanie wiedzy. Na lekcji wszyscy odpowiadają na pytania, układają dialogi w parach, rozmawiają w języku obcym z kolegami itp. - a wszystko to pod nadzorem nauczyciela.
   
 • Na naszych lekcjach łączymy nowoczesność z tradycją - wykorzystując nowinki technologiczne i dydaktyczne, jednocześnie  trzymamy się sprawdzonych, zdroworozsądkowych rozwiązań takich jak systematyczna kontrola postępów w nauce, kontrola pracy ucznia w trakcie zajęć, zadanie domowe na każdej lekcji, identyfikacja i poprawianie błędów językowych na bieżąco. W praktyce oznacza to, że w każdym momencie lekcji nauczyciel zwraca uwagę na to, w jaki sposób uczniowie wykonują powierzone im zadanie i udziela im potrzebnego wsparcia, na przykład jeżeli uczniowie rozmawiają w parach, nauczyciel przysłuchuje się rozmowie i poprawia błędy. 
   
 • Opracowany przez naszych lektorów kompletny i spójny program nauczania, zgodny z wytycznymi Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego , zapewnia najlepszą jakość nauki. Każda lekcja odbywa się według specjalnie opracowanego konspektu, który jest z kolei częścią programu kursu przewidzianego dla danego poziomu. Dzięki temu zawsze wiadomo jaki materiał zostanie przerobiony w trakcie danej lekcji i danego kursu. Umożliwia to również informowanie na bieżąco osób, które nie przyszły na lekcję, o przerobionym materiale, i wysłanie im zadania domowego w formie pliku pdf. 
   
 • Tylko u nas: 10-dniowa Gwarancja Satysfakcji . Zmieniłeś zdanie – wypłacasz pieniądze do 10 dni od daty pierwszej lekcji.
   
 • Byliśmy pierwsi. Jeszcze nie było smsów, a my już uczyliśmy hiszpańskiego. Szkoła działa z sukcesem od 20 lat i niezmiennie cieszy się dobrą opinią wśród swoich słuchaczy. Dzięki wysokiej jakości naszej pracy trzymamy się dzielnie, chociaż czasy nie są łatwe.
   
 • Większość studentów trafia do nas z polecenia obecnych lub byłych uczestników kursów.
   
 • Nasi studenci wracają do nas, aby kontynuować naukę.
   
 • Szkołę tworzy zespół kompetentnych nauczycieli – pasjonatów, pedagogów z wyboru i z przekonania.

Uczyć Cię będą wszędzie, na pewno nauczymy Cię my.  Wiemy co robimy – z nami nie stracisz czasu!

 

Założycielką i właścicielką szkoły jest Magdalena Szczodra. Absolwentka iberystyki UJ, miłośniczka języka hiszpańskiego i portugalskiego, nauczycielka, animatorka kultury i przewodnik górski. Otwarła szkołę w październiku 1996 roku i od tego czasu nią kieruje.

Posiada państwowe uprawnienia do nauczania języka hiszpańskiego nadane przez MEN, a także brazylijski Certificado de Proficiência em Língua Portuguesa. W pracy wyznaje zasadę „jak już coś robić, to porządnie” – osobiście czuwa nad programem i jakością metodyczną kursów. Skupia się na aspekcie edukacyjnym swojej działalności, na komercyjnym – nie więcej niż jest to konieczne. Stara się prowadzić szkołę zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju – dlatego, między innymi, wszystkie kserokopie w szkole robione są na papierze z recyklingu.

Magda uwielbia śpiewać, do czego, o zgrozo, zmusza swoich uczniów na lekcjach. Lubi życie na luzie i z fantazją, określa siebie jako niepoprawną Doñę Kichote i nieuleczalnego włóczykija.

Przeczytaj artykuł o naszej metodzie nauczania napisany przez Magdę»»

 

 

NASZA MISJA CZYLI  W CO WIERZYMY

Dobrze jest się dzielić

Uważamy, że zawód nauczyciela to szlachetne zajęcie. Z radością dzielimy się z Wami naszą wiedzą. Chcemy otwierać przed Wami nowe światy, które później, już bez naszej pomocy, będziecie dalej poznawać.

Szkoła to społeczność

Bycie pedagogiem oznacza dla nas bardzo wiele i wykracza daleko poza zadanie, jakim jest prowadzenie kursu językowego. Mamy pełną świadomość tego, że każdy nauczyciel, również nauczyciel języka, prezentuje określone postawy i kreuje rzeczywistość.

Przychodząc do nas spędzasz z nami kawałek Twojego życia, dlatego chcemy, aby nasza praca z Tobą i Twój pobyt tutaj były prawdziwą przyjemnością, a także oznaczały rozwój osobisty. Dbamy o to, żebyś czuł się tu dobrze i chętnie do nas wracał, i żeby takie wartości jak optymizm, tolerancja, solidarność, szczerość i pogoda ducha zawsze były w naszej szkole obecne.

Nie tylko uczyć, ale i nauczyć

W naszej pracy, poza fachową wiedzą, kierujemy się poczuciem odpowiedzialności za studenta, a także… zdrowym rozsądkiem. Staramy się utrzymać najlepszą proporcję między teorią a praktyką i dać każdemu szansę na samodzielne zastosowanie tego czego się właśnie uczy. Dzięki tej prostej zasadzie już na pierwszej lekcji zaczynasz mówić. Regularnie sprawdzamy Twoje postępy w nauce. Zadania domowe na każdej lekcji, powtórki, testy oraz egzamin na zakończenie kursu zachęcają do systematycznej pracy.

 

Witaj w BUENA VISTA! Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej!